Dietetyk

Właściwa dieta w bardzo istotny sposób wpływa na prawidłowy przebieg ciąży, obniżone ryzyko wystąpienia powikłań ciążowych (m.in. nudności, zmęczenia, anemii, obrzęków, cukrzycy ciężarnych, stanu przedrzucawkowego), prawidłową masę urodzeniową i rozwój układu nerwowego dziecka. Coraz więcej badań klinicznych wskazuje na istotny bezpośredni wpływ stanu odżywienia matki na „programowanie” przyszłego rozwoju dziecka. Dzięki wykorzystaniu wiedzy z zakresu programowania żywieniowego i odpowiednio skomponowanej diecie podczas ciąży możemy obniżyć ryzyko wystąpienia u dziecka wielu chorób metabolicznych takich jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie czy miażdżyca.

Okres karmienia piersią, następnie rozszerzanie diety dziecka i dalsze żywienie już nieco większych dzieci są równie istotne. Zapewniając dziecku jak najlepszy start pod względem odżywienia dajemy  mu największy prezent- zdrowie. 

Jak powinniśmy odżywiać siebie i nasze dzieci i na co zwrócić uwagę, jakie korzyści płyną z karmienia piersią dla mamy i dziecka, o rozszerzaniu diety naszych maluchów – co, kiedy, w jakich ilościach, o metodzie BLW.

Warto posiadać tą wiedzę. Dlatego zapraszam na wykłady i indywidualne wizyty.

 

Z pozdrowieniami,

Izabela Sroka

Poradnia Żywieniowa Na Zdrowie

 

http://poradnianazdrowie.com.pl/

https://www.facebook.com/poradnianazdrowie/

 

Kontakt:

Tel. 694 458 436

e-mail: poradnia.sroka@gmail.com